Demo Darmowa wersja próbna Poproś o wycenę Kontakt

Firmy energetyczne

Pomagamy firmom z sektora energetycznego spełnić najnowsze wymagania cyberbezpieczeństwa 

W sierpniu 2018 weszła w życie nowa i bardzo istotna legislacja NIS (Network and Information Security) bazująca na dyrektywie Unii Europejskiej. Prawo stawia wysokie wymagania firmom energetycznym w zakresie bezpieczeństwa IT. Brak zgodności może oznaczać poważne konsekwencje dla firm, mogące skutkować nawet wycofaniem z rynku. Oznacza to, że ocena podatności staje się coraz częściej wymogiem. Nowa legislacja jest jednym z najważniejszych wymogów w temacie ochrony danych osobowych (RODO), co także wymusza potrzebę zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa IT. 

Holm Security VMP pomoże Twojej firmie energetycznej utrzymać kontrolę nad bezpieczeństwem IT i zrozumieć jak bardzo jest ona podatna na ataki w obecnej formie, a także w przyszłości. Dostarczymy Ci wszystkie niezbędne informacje dzięki którym będziesz w stanie wdrożyć odpowiednie środki zaradcze i zwiększyć poziom bezpieczeństwa IT. 

Duże firmy w sektorze energetycznym 

Holm Security jest jednym z największych europejskich dostawców rozwiązań do przeprowadzania automatycznej i systematycznej oceny bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach tego typu. Posiadamy ogromne doświadczenie w tym sektorze i wiemy, jakie wyzwania stoją przed Twoją organizacją. Zobacz przykłady firm energetycznych z którymi obecnie współpracujemy. 

NIS - wymóg systematycznej pracy nad bezpieczeństwem IT 

Dyrektywa NIS wymaga aby wszystkie organizacje, które świadczą usługi istotne z punktu widzenia społeczeństwa, takie jak dostarczanie energii, były w stanie udowodnić że pracują w sposób systematyczny, ustrukturyzowany i ciągły nad tematem bezpieczeństwa ich infrastruktury IT. Celem wdrożenia dyrektywy NIC było rozwiązanie problemu stale rosnących zagrożeń dla różnego rodzaju organizacji - nie tylko ze strony ataków przeprowadzonych z powodów politycznych. 

Ataki przeprowadzane z powodów politycznych - rosnące zagrożenie 

W roku 2018 z powodów politycznych przeprowadzono miliony ataków na organizacje na terenie Europy. Celem takich ataków może być szpiegostwo przemysłowe, sabotaż lub wykorzystanie przejętych komputerów do zaatakowania innych celów. Głównym ryzykiem które jest brane pod uwagę w kontekście firm energetycznych jest sabotaż sieci przesyłu energii. 

Regulacja o Ochronie Danych Osobowych (RODO) - chroń dane osobowe

Nowa regulacja ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa danych osobowych użytkowników poprzez nałożenie wyższych wymogów na osobę lub organizację przetwarzającą dane osobowe. Nie mniej ważne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony zapobiegające wyciekom danych osobowych. Jeżeli mimo wszystko dojdzie do wycieku, taka sytuacja musi zostać w odpowiedni sposób zgłoszona, a braki w zapewnieniu bezpieczeństwa mogą być niezwykle kosztowne. Organizacje, które nie zapewnią sobie zgodności z nową regulacją o ochronie danych osobowych narażają się na kary finansowe sięgające nawet 4% rocznego globalnego obrotu.