Demo Darmowa wersja próbna Poproś o wycenę Kontakt

Kampanie Phishingowe

Sprawdź podatność swoich pracowników na ataki socjotechniczne

Bazując na doświadczeniu wielu ekspertów możemy z całą pewnością stwierdzić, że to nie Twoja infrastruktura IT jest najbardziej narażona na ataki, a ludzie którzy z niej korzystają. Zarówno systemy jak i komputery mogą być odpowiednio zabezpieczone, testowane i monitorowane w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, ale w jaki sposób możemy zweryfikować bezpieczeństwo naszych pracowników? Czy jesteśmy w stanie to w jakikolwiek sposób przetestować? Mniej niż 1% wszystkich organizacji w Szwecji weryfikuje na bieżąco w jakim stopniu ich pracownicy są podatni na ataki, oraz w jaki sposób zachowują się oni przy zetknięciu z atakami typu phishing, spear phishing i ransomware.

Symulowane ataki socjotechniczne

Holm Security VMP oferuje innowacyjne i wysoce wydajne narzędzie podnoszące odporność Twojej organizacji na ataki socjotechniczne. Korzystając z naszego rozwiązania, możesz symulować ataki przy użyciu podrobionych wiadomości email w celu zwiększenia świadomości Twoich pracowników. Spersonalizowane strony zawierające materiały szkoleniowe (uświadamiające) są prezentowane pracownikom bazując na podjętych przez nich w czasie symulowanego ataku akcjach. Wyniki podjętych działań są następnie prezentowane w postaci statystyk, dzięki którym będziesz w stanie podjąć decyzję co do dalszych etapów. 

Cała weryfikacja jest przeprowadzana bez jakiegokolwiek ryzyka dla Twoich pracowników, oraz infrastruktury IT. Do przeprowadzenia symulacji używane są odpowiednio spreparowane wiadomości email i strony internetowe. Narzędzie oferuje różnorodne szablony wiadomości, które możesz edytować według własnych potrzeb lub stworzyć własną wersję wiadomości i strony internetowej zupełnie od podstaw. Dzięki temu będziesz w stanie przygotować mniej lub bardziej zaawansowane ataki socjotechniczne oraz tzw. ataki spear phishing ukierunkowane na całą organizację lub wybraną grupę pracowników.

Zgodność z RODO

Czy narażasz swoich użytkowników na wyciek ich danych osobowych? Korzystając z rozwiązania Fraud Risk Assessment masz możliwość weryfikacji czy i jak bardzo Twoi pracownicy są podatni na ataki wyłudzające różne typy danych osobowych - co ważne, respektując wszelkie założenia RODO.

Dostosowane i dobierane automatycznie treningi uświadamiające

W zależności od tego, jakie akcje będzie wykonywał dany użytkownik w czasie trwania symulacji, nasz system automatycznie dobierze i zaprezentuje pracownikowi odpowiednio spersonalizowany typ szkolenia. Informacje, które otrzyma w szkoleniu są dedykowane i użyteczne dla odbiorcy. Szkolenia są tworzone w oparciu o gotowe szablony w formie tekstu i grafik. Zarówno nazwa nadawcy jak i same szablony mogą być dowolnie edytowane - istnieje także możliwość wyświetlenia Twoich własnych materiałów treningowych. Wystarczy jedynie kilka kliknięć, a nasze narzędzie umożliwi Ci uzyskanie nie tylko niezwykle cennych statystyki, ale także automatycznie podnieść świadomość Twoich pracowników - prosto i skutecznie.

Statystyki

Wyniki testu socjotechnicznego zawierają informacje o ilości otwartych wiadomości email, kliknięciach w linki, odpowiedzi na wiadomości, a także ilości wypełnionych spreparowanych formularzy. Statystyki nie są w żaden sposób powiązane z użytkownikami i są całkowicie zanonimizowane. W prosty sposób możesz porównać wyniki testów socjotechnicznych w zadanych przedziałach czasowych w celu porównania, czy podjęte akcje odnoszą pożądane efekty.

Privacy by Design

Tworząc narzędzie mieliśmy na uwadze podejście Privacy by Design co oznacza, że nie jest możliwe przełamanie integralności danych osobowych użytkowników. Wszyscy użytkownicy są anonimowi i żadne wrażliwe dane nie są zbierane podczas wykonywania testów.